Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Historické zajímavosti - Český les, Chodsko a Stříbrsko - Památná místa a zajímavosti - Stříbro - RODINNÝ PIVOVAR U RYBIČEK


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

RODINNÝ PIVOVAR U RYBIČEK

Negarantovaná informace
Adresa:Plzeňská 32, 349 01 Stříbro
Telefon:+420 374 782 429 (galerie a infocentrum)
Email:info(zavináč)urybicek(tečka)eu
GPS:49°45'5,643"N, 13°0'20,686"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Fotografie (1)[Zobrazit náhledy]

Pivovarnictví ve Stříbře se datuje už od roku 1399. Jednalo se o klášterní pivovar. V r. 1451 vzniká další měšťanský a obecní pivovar. Svého času existovaly ve Stříbře 3 pivovary. Další městský pivovar existoval až do roku 1874. Ten dále chátral a roce 1931 byl přebudován na jatka, která fungovala až do 80. let 20. století. Měšťanský pivovar byl po druhé světové válce znárodněn a r. 1950 podnikem Západočeské pivovary zrušen. Výstav piva v roce 1948 činil 4400 hl.

Adaptace komplexu domů U Rybiček v centru královského hornického města Stříbra byla zahájena v roce 2001 a dokončena v roce 2007. V historických budovách ze 14. století tak vznikl vinný restaurant a v letošním roce také pivovar a penzion s pivnicí s vynikající kuchyní. Varna pivovaru je umístěna v pivnici. Naše piva jsou nefiltrovaná a vedle světlého a tmavého ležáku nabízíme i pivo pšeničné a speciály dle aktuální nabídky. Pivovarská technologie je umístěna v historickém sklepě, kde se nachází samoobslužný pivovarský salonek s výhledem na spilky.

Vaření piva v našem městě ožívá opět po 57 letech v rodinném minipivovaru U Rybiček.

Součástí je také:
Galerie
Infocentrum
Půjčovna kol

ZAJÍMAVOSTI

Pivovar nabízí piva plzeňského typu připravovaná původními klasickými recepturami vaření a zrání. Piva nejsou filtrována ani pasterována, čímž si udržují všechny zdraví prospěšné složky, hlavně vitamíny a minerální látky. Mírný zákal není na závadu, ale způsobují ho zbylé živé pivovarské kvasnice, dodávající mu plnou chuť. V nabídce jsou i piva višňová, banánová a další, vyráběná jako „chuťovka“ našeho pivovaru.

PROHLÍDKA

Případné exkurze je možné objednat předem nebo podle možností pivovaru uskutečnit ihned po domluvě.

ZDROJ INFORMACÍ: http://www.urybicek.eu


V okolí 10 km najdete

Města a obce
181 m STŘÍBRO
2,9 km VRANOV
2,9 km SYTNO
4,4 km KLADRUBY (TACHOV)
4,8 km SULISLAV
5,7 km KŠICE
5,9 km ZÁCHLUMÍ
6,5 km ERPUŽICE
[Další... (5)]
Historické zajímavosti
4,4 km KLÁŠTER V KLADRUBECH (NKP)
Technické zajímavosti
352 m KAMENNÝ MOST - STŘÍBRO
Kultura
108 m MĚSTSKÉ MUZEUM STŘÍBRO
Sport
4,1 km HŘEBČÍN LIPTON
Obchod a služby
111 m INFORMAČNÍ CENTRUM - STŘÍBRO
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:
TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz