NAUČNÁ STEZKA - CYKLOTURISTICKÝ OKRUH STARÁ HORA

WWW:http://www.novosedlynamorave.cz/vinarstvi/...
GPS:48°50'41,606"N, 16°30'21,080"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Terénní vinařská naučná stezka je přístupná celoročně od dubna 2005 ve vinicích vinařství Marcinčák v Novosedlech. Vinařská naučná stezka, která je součástí cykloturistického okruhu „Stará Hora“ byla vybudována vinařstvím Marcinčák a stala se novým vinařským turistickým cílem v mikulovském regionu.

Délka trasy: cylkotrasa o délce 37 km
okruh naučné stezky 3,5 km

Zaměření: Na trase si turisté prohlédnou vinice pod Pálavou a blíže seznámí s malebnou vinařskou krajinou Mikulovska.

Doba návštěvy: neomezená/celoročně

Počet zastavení: 11

Vhodná pro: pěší/cyklisty/děti

POPIS TRASY

Vinařská naučná stezka Stará Hora je součástí cyklistického okruhu, jehož trasa začíná v Mikulově a vede přes Bavory, Dolní Dunajovice a Brod nad Dyjí do vinic na Staré Hoře v Novosedlech a odtud pokračuje do vinařství Marcinčák a dále do Dobrého Pole, Březí a zpět do Mikulova.

Tuto cylkotrasu vybudovala obec Novosedly společně s vinařstvím Marcinčák, za podpory Nadace Partnerství.

V Novosedlech prohlídka naučné stezky Stará Hora a prohlídka vinařství Marcinčák, kde můžete vidět výrobu vína a celoročně ochutnat znamenitá vína z tohoto vinařství. Pro organzované skupiny lze dohodnout i posezení v degustačním sklepě s občerstvením nebo celý moravský vinařský večer, třeba i s cimbálovou muzikou a řízenou degustací vín.

Trasa naučné stezky vede vinicemi ve viniční lokalitě Stará Hora, což je vrch nedaleko Novosedel z jehož vrcholku je výjimečný rozhled do krajiny pod Pálavou. Celková délka okruhu naučné stezky je 3,5 kilometru. Ve vinicích je umístěno celkem 11 informačních panelů, které obsahují informace a zajímavosti o historii a současnosti pěstování révy v tradiční vinařské obci Novosedly, popis odrůd rostoucích ve zdejších vinicích, podrobnosti o vinařství, vinohradnictví, vinařském zákoně a také o správné degustaci vína.

ZDROJ INFORMACÍ: www.novosedlynamorave.cz