Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Krkonoše - Hostinné - HOSTINNÉ


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

HOSTINNÉ

Negarantovaná informace
Místo:Městský úřad
Adresa:Náměstí 69, 543 71 Hostinné
Telefon:+420 499 441 333
Email:urad(zavináč)muhostinne(tečka)cz
GPS:50°32'27,754"N, 15°43'24,364"E
Pro detail klikni (ortofotomapa)
Zobrazení na mapě

Fotografie (7)[Zobrazit náhledy]

Město Hostinné se nachází přibližně 18 km západně od okresního města Trutnov. V jeho bezprostředním okolí se vypínají malebné kopce krkonošského podhůří. Leží na soutoku řeky Labe s říčkou Čistá v nadmořské výšce 350m. V současné době má kolem 5000 obyvatel. Hostinné patří mezi nejstarší města nacházející se na úpatí nejvyšších českých hor Krkonoš. Město bylo založeno za vlády českého krále Přemysla Otakara II. v důsledku kolonizace horního toku řeky Labe.

Historické jádro města poskytuje přes mnohé požáry a povodně, kterými bylo město v minulosti často postiženo, celou řadu zajímavých pohledů. Nejcennější památkou je děkanský chrám Nejsvětější Trojice s 53 m vysokou věží. Byl založen jako raně gotický kolem roku 1270. V roce 1539 byl po požáru pozdně goticky přestavěn.

Město Hostinné je známé svojí dlouholetou tradicí výroby a zpracování papíru. První papírna zde byla založena bratry Kieslingovými v roce 1835 v budově bývalého zámku. O tři rok později ji koupí získal papírník František Lorenz, který se spojil s nově příchozími odborníky v oblasti výroby papíru, Juliem Eichmannem a Gustavem Lorenzem. Společně pak vytvořili moderní a prosperující podnik. Později se Julius Eichmann osamostatnil a založil si svoji vlastní papírnu v dolní části města, která se stala základem pro vybudování dnešního moderního podniku Krkonošských papíren a.s..

Dnešní Hostinné je městem, ve kterém se realizují studie věnované jak obnově městské památkové zóny, tak obnově celé infrastruktury města. Město a jeho výhodná poloha vytvářejí dobré podmínky k provozování letních i zimních sportů a rekreace. Svahy podhůří Krkonoš nabízí optimální podmínky pro pěší a cykloturistiku s krásnými výhledy na nejvyšší vrcholky Krkonoš.

ZDROJ INFORMACÍ: http://hostinne.info/


V okolí 10 km najdete

Města a obce
2,0 km DOLNÍ OLEŠNICE
3,1 km PROSEČNÉ
3,4 km HORNÍ OLEŠNICE
3,4 km ČERMNÁ
3,8 km CHOTĚVICE
4,3 km RUDNÍK
4,8 km KLÁŠTERSKÁ LHOTA
5,7 km DOLNÍ KALNÁ
[Další... (7)]
Stravování a zábava
8,6 km WESTERN COUNTRY AREÁL NOVÝ TEXAS A MINIZOO
Přírodní zajímavosti
9,7 km PŘEHRADA LES KRÁLOVSTVÍ U BÍLÉ TŘEMEŠNÉ
Technické zajímavosti
9,9 km RAISOVA CHATA S ROZHLEDNOU
Kultura
344 m GALERIE ANTICKÉHO UMĚNÍ V KLÁŠTERNÍM KOSTELE V HOSTINNÉM
Turistika
9,8 km VRCH ZVIČINA
Sport
542 m SPORTOVNÍ AREÁL TECHTEX SPORT HOSTINNÉ
4,4 km GOLF A COUNTRY CLUB PROSEČNÉ
9,7 km SKI AREÁL ZVIČINA
Obchod a služby
35 m INFORMAČNÍ CENTRUM - HOSTINNÉ
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:
TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz