Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Kultura - Písecko, Strakonice a Táborsko - Galerie - Bechyně - ALŠOVA JIHOČESKÁ GALERIE – MEZINÁRODNÍ MUZEUM KERAMIKY BECHYNĚ


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

ALŠOVA JIHOČESKÁ GALERIE – MEZINÁRODNÍ MUZEUM KERAMIKY BECHYNĚ

Negarantovaná informace
Adresa:Zámek 135, 391 65 Bechyně
Telefon:+420 381 213 092
Email:info(zavináč)ajg(tečka)cz
WWW:http://ajg.cz
Pro detail klikni
Zobrazení na mapě

Fotografie (3)[Zobrazit náhledy]

ALŠOVA JIHOČESKÁ GALERIE je jediné muzeum umění v Jihočeském kraji, které patří k pěti největším ústavům svého druhu v České republice. Zahájila svou činnost 1. ledna 1953 a do názvu dostala jméno jihočeského rodáka malíře Mikoláše Alše (1852-1913).

Jejím hlavním sídlem je od dubna 1956 někdejší neogotická jízdárna zámku Hluboká nad Vltavou (postavena 1845-47 vídeňským architektem Franzem Beerem, adaptována 1953-55 budějovickým architektem Jaroslavem Fidrou). V roce 1967 zřízena pobočka - oddělení keramiky AJG, která je umístěna v adaptované budově někdejšího zámeckého pivovaru v Bechyni.

Od 1993 otevřen v Českých Budějovicích (ulice U Černé věže 22) pro výstavní účely rekonstruovaný Wortnerův dům AJG, gotická stavba renesačně přestavěná v polovině 16. století.

Ve svých sbírkách soustřeďuje AJG především rozsáhlou a proslulou kolekci gotického umění z jižních Čech a Šumavy. Ta je doplněna díly českého a evropského umění 16. - 19. století, mezi nimiž je i pozoruhodný soubor nizozemské malby. Na sbírku starého umění navazuje jak kvalitou, tak rozsahem významná kolekce českého moderního a současného umění. Zahrnuje téměř všechny důležité osobnosti a názorové okruhy s určitým zdůrazněním fantaskní linie umělecké tvorby.

Bechyňské Mezinárodní muzeum keramiky AJG shromažďuje českou moderní a světovou keramiku a porcelán z výsledků Mezinárodních sympozií keramiky Bechyně od r. 1966 i z vlastních nákupů. Mimo kulturní pořady, přednášky a koncerty pořádá AJG od r. 1957 v Hluboké nad Vltavou každoročně jeden z nejstarších hudebních festivalů v České republice Hudební léto Hluboká.

STÁLÁ EXPOZICE

Mezinárodní sympozia keramiky Bechyně
Významní tvůrci, nejvýraznější podněty (nová expozice)

OTEVÍRACÍ DOBA

OTEVŘENO DENNĚ
květen - září
9:00 - 18:00

VSTUPNÉ

rodinné (2 dospělí + 2 děti do 15 let) 60 Kč
základní 40 Kč
snížené (6-15 let, studenti SŠ a VŠ, senioři) 20 Kč
děti do 6 let zdarma


V okolí 10 km najdete

Města a obce
BECHYNĚ
Historické zajímavosti
ZÁMEK BECHYNĚ
Technické zajímavosti
ŽELEZOBETONOVÝ MOST PŘES LUŽNICI - BECHYNĚ
Kultura
MUZEUM TURISTIKY BECHYNĚ
MUZEUM VLADIMÍRA PRECLÍKA - BECHYNĚ
Lázně
LÁZNĚ BECHYNĚ
Sport
1. JIHOČESKÝ GOLFOVÝ KLUB BECHYNĚ
Obchod a služby
INFORMAČNÍ CENTRUM - BECHYNĚ
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:
TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz